Ortodoncja

Ortodoncja to dyscyplina stomatologiczna zajmująca się leczeniem wad zgryzu, czyli mówiąc potocznie prostowaniem zębów. Jej zadaniem, jest nie tylko poprawa estetyki uśmiechu, ale również warunków czynnościowych zgryzu. Wady zgryzu są bowiem prawdziwym zagrożeniem dla zdrowia narządu żucia, powodując nasilenie próchnicy, rozwój chorób przyzębia (paradontoza) oraz schorzenia stawów skroniowo- żuchwowych. Leczenie ortodontyczne prowadzi się zarówno u dzieci, jak i u dorosłych.

Najogólniejszy podział aparatów ortodontycznych wyróżnia aparaty ruchome i stałe. Te pierwsze stosujemy zazwyczaj u dzieci, a skuteczność ich działania zależy w znacznym stopniu od współpracy pacjenta, tzn. od tego czy aparat jest noszony 16 h/dobę. Aparaty stałe mogą być przyklejane na powierzchnię wargową lub wewnętrzną, językową zębów (aparaty lingwalne). Aparaty stałe w zależności od materiału użytego do ich produkcji występują w wersji metalowej lub estetycznej (np. porcelanowej lub z monokryształu).

Ładny uśmiech to nie tylko zęby zdrowe, białe, ale i proste.

Jeżeli pragniesz, aby Twój zdrowy uśmiech skupiał uwagę i podziw innych, lub po prostu chcesz się dobrze z nim czuć na co dzień, zaufaj naszym specjalistom i sprawdź nasze możliwości.