Technologie


Tomografia 3D

NextGenbanner

Nowa dokładniejsza metoda diagnozowania stanu uzębienia i nie tylko to Tomografia Komputerowa  3D. Obecnie do planowania leczenia stomatologicznego wykorzystywane są głównie zdjęcia panoramiczne. Poważnym ograniczeniem takiej metody jest jednak  dwuwymiarowość zdjęć. Oto bowiem trójwymiarowe struktura żuchwy przedstawiana jest w postacipłaskiej. Obraz z konieczności zatem jest zdeformowany i nie daje możliwości swobodnego oglądu w różnych płaszczyznach. W zasadzie nie daje możliwości wykonania pomiarów niezbędnych podczas planowania zabiegu implantacji  Procedura z wykorzystaniem aparatu I-CAT stanowi bardzo precyzyjne badanie w wyniku którego   uzyskujemy najwyższej jakości trójwymiarowy obraz tkanek pacjenta. W dzisiejszych czasach badanie to powinno być wykonywane standardowo przed rozpoczęciem leczenia implantologicznego – tak dzieje się własnie w naszej poliklinice.    Warto zaznaczyć ,że  tomografia, dość często bywa  jedynym skutecznym narzędziem umożliwiającym diagnozowanie skomplikowanych przypadków medycznych. Jej zastosowanie przy procedurach endodontycznych ( leczenie kanałowe ) przynosi znakomite, udokumentowane w praktyce efekty. Uzyskane z tomografii informacje umożliwiają pełną I dokładną  ocenę stanu uzębienia ( lub ewentualnych jego braków ) pacjenta i w efekcie wybór najbardziej optymalnej metody leczenia. Tomograf I-CATnie stanowi żadnego zagrożenia dla badanego pacjenta., emituje bowiem wielokrotnie mniejszą niż inne tomografy medyczne, dawkę promieniowania dając przy tym o wiele  większą dokładność.

resizedimage620609-fovsm

 

Dzięki planowaniu z wykorzystaniem tomografi 3D inwazyjnośc  zabiegów minimalna, skraca się ich czas ,a dolegliwości pozabiegowe są znacznie zmniejszone. Pełne wykorzystanie zalet tomografi komputerowej 3D , pozwala doświadczonemu lekarzowi na przeprowadzanie zabiegów w obrebie jamy ustnej, które normalnie traktowane by były jako procedury szpitalne.

 


Mikroskop operacyjny – stomatologiczny OPMI Pico MORA

mik2

Mikroskop OPMI Pico MORA został stworzony z myślą o potrzebach gabinetu stomatologicznego. Do najwyższej jakości optyki apochromatycznej gwarantującej obraz jasny i o wysokim kontraście, dołączono szereg rozwiązań, które zapewniają łatwość, komfort i bezpieczeństwo pracy.

 

W zabiegach stomatologicznych bardzo często głowica mikroskopu musi być pochylona zarówno w płaszczyźnie przód / tył jak i na boki. Dla lekarza oznacza to konieczność pracy w bardzo nienaturalnej pozycji, co często uniemożliwia dłuższą pracę.

Mikroskop OPMI Pico MORA rozwiązuje ten problem.

Tubus uchylny „neutralizuje” konieczność pochyleń głowicy do przodu pozwalając lekarzowi na pracę w wygodnej pozycji.

Unikalnym rozwiązaniem jest sprzęgło MORA. Mimo pochyleń głowicy na boki, sprzęgło pozwala na ustawienie okularów (a więc i głowy lekarza) w prostej pozycji. Rozwiązanie to nie powoduje żadnego zawężenia pola widzenia, czy gorszej jakości obrazu, a daje nieporównywalnie wyższy komfort pracy.

mikroskop

Mikroskop OPMI Pico MORA może pracować z oświetleniem halogenowym oraz ksenonowym, które daje światło o temperaturze barwowej zbliżonej do światła dziennego. W obu przypadkach mikroskop wyposażony jest w system szybkiej wymiany lampy co pozwala zawsze zakończyć zabieg bez konieczności używania do wymiany narzędzi czy ryzyka poparzenia gorącą, przepaloną lampą w trakcie jej wymiany.

 

Kolejnym unikalnym rozwiązaniem jest możliwość zintegrowania w głowicy mikroskopu kamery video. Pełna dokumentacja zabiegu stała się już standardem. Jednak dotąd wyposażenie video montowane na mikroskopie ograniczało jego ruchomość i pole widzenia, a kable połączeniowe narażone były na przypadkowe uszkodzenia.

W mikroskopie OPMI Pico MORA chip kamery, sterownik jak i kable są schowane w głowicy i statywie, co eliminuje wszelkie niedogodności.

 


CEREC, czyli innowacja, precyzja i szybkość w leczeniu protetycznym.

2p1l22nv

Czy wyobrażasz sobie, że wizyta u stomatologa, podczas której odbudowujesz nadkruszonego lub złamanego zęba może trwać tylko kilkanaście minut? Leczenie protetyczne, które kiedyś wymagało 2-3 wizyt i kilkutygodniowego oczekiwania na końcową pracę wykonywaną w zewnętrznym laboratorium protetycznym, dziś w naszej Poliklinice odbywa się podczas jednej wizyty. Wszystko dzięki rewolucyjnej, i ultranowoczesnej metodzie opartej o  system CEREC. Pozwala on  na wykonanie uzupełnień typu wkład/nakład, koron czy mostów bezpośrednio przy pacjencie – bez konieczności pobierania wycisków metodą tradycyjną. W rezultacie otrzymujemy natychmiastowych efekt w postaci idealnie dopasowanego wypełnienia i pełnej satysfakcji pacjenta.

 

Jak działa CEREC?

pi_chairside_cerec_konstruieren_200 pi_chairside_cerec_people_aufnehmen_200 pi_chairside_cerecmcxl_people_schleifen_200

Cała wizyta odbywa się bezstresowo i bezboleśnie. Na początku za pomocą skanera wewnątrzustnego dokonywany jest skan, czyli komputerowe odwzorowanie  ubytku, co trwa tylko kilkanaście sekund. Lekarz stomatolog ma do dyspozycji „wirtualny wycisk”, a sam pacjent na tym etapie może określić, czy końcowy wygląd zęba, zaplanowany komputerowo będzie mu odpowiadał. Zastosowanie wewnątrzustnego skanera odbywa się w przyjazny i bezbolesny dla pacjenta sposób, co jest atrakcyjną alternatywą dla odczuwanego dyskomfortu, który z reguły towarzyszył zaciskaniu zębów na masie plastycznej umieszczonej zwykle w metalowej łyżce. (tradycyjna metoda pobierania wycisku )

 

Cyfrowy projekt  wypełnienia jest następnie przekazywany do ultranowoczesnej  frezarki, która z bloczku porcelany wycina automatycznie koronę, most czy nawet cienką licówkę. W ten sposób nie ma konieczności dokonywania przymiarek i poprawek, za które do tej pory była odpowiedzialna pracownia protetyczna. Wydłużało to często całą procedurę w sposób trudno akceptowalny dla pacjenta.  Samo zastosowanie porcelany daje nam również pewność idealnego dopasowania kolorystyki uzupełnienia do prawdziwego zęba. System CEREC umożliwia dentyście wybór takiego koloru bloczka, który będzie doskonale pasował do koloru pozostałych zębów. Dzięki temu wypełnienie jest zupełnie niewidoczne i niczym nie różni się od naturalnych zębów, dlatego z powodzeniem może być stosowane także na zębach przednich. Sam proces frezowania może być obserwowany przez pacjenta. Warto dodać, że porcelanowe wypełniania nie reagują również z innymi materiałami wszczepionymi w jamie ustnej pacjenta. Dodatkowo system precyzyjnie dopasowuje wypełnienie do warunków artykulacyjnych, powierzchni żującej, dzięki czemu jest ono idealnie wpasowane, a sam pacjent ma pewność, że nowo wkomponowana część uzębienia nie będzie przez niego w żaden sposób odczuwalna.

 

Końcowym etapem tej szybkiej i komfortowej wizyty jest cementowane przygotowanego wypełnienia. Zastosowanie ultranowoczesnego  systemu CEREC w naszej Poliklinice daje możliwość usprawnić, ulepszenia i przyspieszenia procesu leczenia protetycznego. Wykorzystanie systemu komputerowego podczas pobierania i wykonania uzupełnień pozwala nie tylko zaoszczędzić czas pacjenta i zapewnić komfort leczenia, ale również gwarantuje najwyższa precyzję oddawanej pracy protetycznej. Wszystko to w efekcie składa się najważniejszą w naszej pracy rzecz – zadowolenia pacjenta.

 

LASER KAVO GENTLERAY

Zastosowanie lasera w praktyce stomatologicznej w zabiegach w obrębie jamy ustnej zapewnia wysoką precyzję w obrębie preparacji i plastyki tkanek miękkich. Natychmiastowe tamowanie krwawienia zapewnia widoczność pola zabiegowego oraz minimalizowanie powstawania blizn pozabiegowych. Stosowany między innymi do korekcji linii uśmiechu, usuwania przerostów dziąsłowych, plastykę wędzidełka oraz przy leczeniu kanałowym. Promień lasera ma działanie antybakteryjne dzięki czemu gojenie się miejsca pozabiegowego jest znacznie szybsze i bezbolesne.

Procedura odbywa się w specjalnych okularach ochronnych dla zespołu oraz pacjenta w celu ochrony i bezpieczeństwa.

 

Zapraszamy.